2017-09-08

Extraliga

Přečteno: 1555

Komentářů: 0

V třetím kole extraligy sehrálo KT Praha velice vyrovnané utkání s SKST Borová–Liberec. Bohužel podlehli v rozhodující čtyřhře a nakonec prohráli 3:4.

Havlík – Seibert 0:3(-7,-9,-10), Pavelka – Marek 3:0(7,10,6), Panský – Košťál 1:3(-1,-10,7,-8), Pavelka – Seibert 3:0(10,8,7), Havlík – Košťál 1:3(-4,-4,10,-9), Panský – Marek 3:1(9,9,-2,9), Panský, Pavelka – Seibert, Marek 0:3(-2,-9,-6)

Body domácích: Pavelka 2, Panský 1, Havlík 0

Body hostů: Košťál 2, Seibert 1,5, Marek 0,5

Na úvod zápasu poblahopřál předseda ČAST Zbyněk Špaček Milanovi Orlowskému k jeho 65. narozeninám. Potom se začlo hrát. Havlík podlehl sice 0:3, ale bylo to po boji, všechny tři sety byly velice vyrovnané. Na 1:1 vyrovnal Pavelka, který porazil 3:0 Marka. I tady šlo o poměrně vyrovnaný zápas, v němž byl Pavelka razantnější. Panský nezačal proti Košťálovi nejlépe, ale hned v sdruhém setu se vzchopil a moc nechybělo, aby vyrovnal. Košťál jej ale přehrál v koncovce rychlostí. Panský snížil na 1:2, ale Košťál dovedl koncovku 4. sady do vítězného konce, zápas vyhrál a zvýšil na 1:2. Pavelka ve stejně vyrovnaném zápase porazil Seiberta 3:0 a bylo opět vyrovnáno na 2:2. Havlík nestačil na Košťála, první dva sety prohrál hladce, potom jeden set vybojoval a v koncovce čtvrtého setu podleho a bylo to 2:3. O vyrovnání se postaral Jindra Panský, který zahrál ve velké formě a Marka přehrál 3:1. Tři vítězné sety byly vždy v koncovkách, v prohraném setu mu Marek utekl, tak aspoň doplnil síly na klíčový čtvrtý set.

Rozhodovala čtyřhra. Hráči KT Praha doplatili na malou sehranost, Jibndra Panský s Tomášem Pavelkou hráli spolu čtyřhru poprvé. Naproti tomu druhý pár byl zjevně sehraný a navíc měl výhodu hry praváka s levákem.

V 4. kole má KT Praha volno a jeho nejbližším soupeřem bude 29. 9. 2017 od 18.00 hodin SF SK Kotlářka EN Praha. Zápas se hraje venku, tedy na Kotlářce.