2022-11-04

Extraliga

Přečteno: 462

Komentářů: 0

Vynikající výsledek se povedl dnes KT Praha, které porazilo favorizované El Niňo 3:1.

SF SKK El Niňo Praha – KT Praha 1:3

Vráblík – David 3:1 (8,11,-10,6), Konečný – Koblížek 1:3 (8,-6,-11,-10), Onderka – Pavelka 2:3 (4,12,-4,-3,-6), 1:3 Vráblík – Koblížek (-5,13,-7,-5)

Body domácích: Vráblík 1, Konečný 0, Onderka 0

Body hostů: Koblížek 2, Pavelka 1, David 0

Hráno: Praha – stadion Na Kotlářce 4. 11. 2022

V úvodním zápase měl favorizovaný Vráblík nad Davidem mírnou převahu, i když byl zápas celově dost vyrovnaný. V druhém zápase překvapil Koblížek, který sice v koncovce prohrál první set s Konečným, ale potom jej přehrál a rovnal na 1:1 a v dalších dvou vyrovnaných setech byl lepší v koncovce, oba sety vyhrál, celkově vyhrál 3:1 a srovnal stav utkání na 1:1.

Na pozici trojek nastoupili Onderka s Pavelkou a Onderka měl lepší začátek. První set vyhrál poměrně hladce, druhý potom v několikrát prodlužované koncovce a vedl 2:0. Potom na něj ale našel Pavelka recept a poměrně snadno vyhrál další dva sety a srovnal na 2:2. Rozhodující pátý set byl opět vyrovnaný, ale zkušený Pavelka získal náskok, který udržel a vyhrál 3:2, čímž poslal KT Praha do vedení 2:1.

Koblížek začal proti zkušenějšímu Vráblíkovi nebojácně a první set přesvědčivě vyhrál a ujal se vedení 1:0. V druhém setu začal Vráblík velkým nástupem, který ale Koblížek dokázal zastavit a vyrovnal na 4:4. Potom měl naopak náskok Koblížek, ale  před koncovkou začal Vráblík stahovat. Koblížek jeho šnůru zastavil time outem, získal jeden bod, ale Vráblík vyrovnal na 10:10. Potom následovala hodně vyrovnaná koncovka, v které byl nakonec lepší Vráblík a vyrovnal na 1:1. Třetí set byl velice vyrovnaný, od druhé půle udržoval Koblížek náskok jeden až dva body a set dotáhl do vítězného konce a uajl se vedení 2:1. V čtvrtém setu měl nástup Koblížek a Vráblík si za stavu 0:3 vzal time out. Ten ale příliš nepomohl a Koblížek měl brzo šest mečbolů. Z nich druhý proměnil a vyhrál 3:1, čímž vybojoval pro KT Praha vítězství 3:1.

KT Praha je nyní na sedmém místě a doma jej uvidíme za týden v pátek 11. 11. 2022 proti SKST Liberec, který je o příčku výš se stejným počtem bodů a pouze lepším skóre. Doufejme, že tentokrát už bude KT Praha hrát doma ve Vršovicích a ne jako minule v Košířích.