KT Praha – SKST Tesla Batteries Havířov 2:3

2022-01-07

Extraliga

Přečteno: 750

Komentářů: 0

KT Praha podlehlo ve velice vyrovnaném utkání Havířovu 2:3. Bajgerovi, který vystřídal Bělíka se podařilo v pátém setu otočit průběh zápasu s Pavelkou a tím vybojoval vítězný bod Havířovu.

Olejník – Bělík 3:2(-5,5,4,-10,4), Pavelka – David 0:3(-8,-7,-6), Koblížek – Valenta 2:3(5,-4,-4,9,-13), Olejník – David 3:1(10,3,-5,6), Pavelka – Bajger

Ve velmi vyrovnaném utkání porazil v úvodním zápasu Olejník v pětisetové bitvě Bělíka. V zápase hráčů dvou generací rozhodla zkušenost Olejníka. V druhém zápase nenašel Pavelka recept na hru Davida, prohrál 0:3 a bylo srovnáno na 1:1.

Koblížek v zápase trojek začal lépe a ujal se vedení 1:0. V dalších dvou seetech měl ale převahu talentovaný Valenta a poměrně snadno srovna a šel do vedení 2:1. Koblížek v třetím setu zabojoval a vyhrál v koncovce 11:9 a srovnal stav na 2:2. V pátém rizhoduijícím setu lépe zvládl koncovku Valenta, vyhrál 3:2 a poslal Havířov do vedení 2:1.

V čtvrtém zápase jedniček slavila úspěch zkušenost a skvěle hrající Olejník porazil 3:1 Davida. Bylo srovnáno na 2:2. Hosté střídali za Bělíka Bajgera a ten svedl pětisetovou bitvu s Pavelkou. V pátém setu to už vypadalo slibně pro domácí, Pavelka vedl, ale Bajger stav setu srovnal a šlo se do koncovky, v které Bajger průběh pátého setu otočil ve svůj prospěch a v prodloužené koncovce byhrál, čímž zvítězil 3:2 a vybojoval i třetrí rozhodující vítězný bod pro Havířov.

Další dvě kola bude hrát KT Praha venku – 14. ledna v Chebu a 28. 1. v Liberci. Doma jej uvidíme až 4. února proti TJ Ostrava – KST.