2021-04-23

Extraliga

Přečteno: 925

Komentářů: 0

KT Praha dnes porazilo v odvetě dramatickém utkání Cheb 3:2 a postupuje do finále play off extraligy mužů.osmrtnice livno umrli smrtovnice

KT Praha – SKST Cheb 3:2

Olejník – Štěpánek 3:1(-7,4,6,5), Pavelka – Gavlas 0:3(-8,-3,-6), Koblížek – Květon 0:3(-4,-8,-10), Olejník – Gavlas 3:2(7,10,-5,-11,9), Pavelka – Štěpánek 3:1(-8,6,8,7)

Body domácích: Olejník 2, Pavelka 1, Koblížek 0

Body hostů: Gavlas 1, Květon 1, Štěpánek 0

Hráno: Praha 23. 4. 2021

Olejník nezačal v prvním setu se Štěpánkem dobře a prohrával 0:1. Potom ale našel na Štěpánka recept a celkem bez větších problémů průběh otočil a vyhrál 3:1, čímž poslal KT Praha do vedení 1:0.

Pavelka začal v druhém zápasu s gavlasem vyrovnaně, ale v koncovce podlehl a prohrával 0:1. V druhém setu měl gavlas velkou převahu a bylo to 0:2. Pavelka srovnal hru v třetím setu, ale na Gavlase to nestačilo. Cheb srovnal na 1:1.

Koblížkačekal na pozici hráčů číslo tři těžký úkol, kterým byl Květon. I když se Koblížek v této sezóně hodně zlepšil, Květon je ve věku, kdy má větší herní progresi a protože je navíc dříčem, zlepšil se samozřejmě více. Navíc Květon hraje velmi chytře, dokáže měnit i rytmus hry. Zvládl i druhý set, v němž vedl 9:0, Koblížek stáhl na 9:8, ale květon nakonec set vyhrál 11:8. Proto zopakoval své vítězství z minula a opět porazil Koblížka 3:0. Cheb šel opět do vedení.

Důležitý a dramatický byl čtvrtý zápas Olejníka s Gavlasem. Favoritem byl Gavlas, ale Olejník má skvělou formu a výbornou bilanci výsledků v play off. Po velkém boji se Olejník ujal v koncovce vedení a v podobném stylu přifal i druhý set a vedl 2:0. Pak sice Galvals zabral, Oljeníka s větší převahou přehrál a snížil na 1:2. V čtvrtém setu bylo velké drama, Gavlas odvracel Volejníkovi mečboly a nakonec set vyhrál a srovnal na 2:2. Stejné drama bylo i v pátém setu, který vyhrál v koncovce Olejník a vyrovnal stav utkání na 2:2.

Pavelka nezačal v rozhodujícím pátém utkání se Štěpánkem dobře a prohrával 0:1. Potom ale zabral a i když byl set vyrovnaný, byl aktivnější a měl více ze hry a vyrovnal na 1:1. Ve stejném tlaku pokračoval Pavelka i v dalších dvou setech, které vyhrál a vítězstvím 3:1 uhrál rozhodující bod utkání, díky čemuž KT Praha porazilo Cheb 3:2 a postoupilo do finále, které začne prvním utkáním ve středu 12. 5. 2021 od 18 hodin v Havlíčkově Brodu. Odveta potom bude v pátek 14. 5. 2021 od 18 hodin v Praze. Případný třetí rozhodující utkání by se hrálo v Havlíčkově Brodu v neděli 16. 5. 2021 od 16 hodin.