2021-02-25

Extraliga

Přečteno: 840

Komentářů: 0

V dnešním utkání bylo KT Praha favoritem, ale Hodonín podal velmi dobrý výkon a celé utkání zdramatizoval.

SKST Stavoimpex Hodonín – KT Praha 2:3

Klos – Pavelka 3:1(-5,9,9,6), Tymofieiev – Olejník 0:3(-3,-7,-3), Kadlček – Koblížek 0:3(-8,-9,-7), Klos – Olejník 3:2(-10,-5,10,6,10), Tymofieiev – Pavelka 1:3(-11,-12,1,-7)

Body domácích: Klos 2, Tymofieiev 0, Kadlček 0

Body hostů: Pavelka 1, Olejník 1, Koblížek 1

Hráno: Hodonín 25. 2. 2021

V úvodní dvouhře mezi Pavelkou a klosem začal lépe Pavelka a vyhrál první set. Potom Klos našel na pavelku recept a další dva zápasy byly velkým bojem a oba je vyhrál v koncovce Klos a ukal se tak vedení. V čtvrtém setu měl převahu Klos a zápas vyhrál 3:1 a poslal Hodonín do vedení 1:0.

V druhém zápase měl Olejním hodně velkou převahu nad Tymofieievem, který s ním držel krok pouze v druhém setu a tak bylo rychle srovnáno na 1:1.

Velkou bitvou byl zápas trojek Kaldčeka s Koblížkem. Všechny se ty se rozhodovaly v koncovkách, které perfektně zvládl Koblížek, vyhrál 3:0 a poslal KOT Praha do vedení 2:1. To byl velmi důležitý a klíčový bod celého utkání.

V zápase jedniček začal lépe Olejník. První set vybojoval v dramatické koncovce, druhý pak o poznání snadněji a vedl 2:0. Klos si na jeho hru stále více zvykal. V dramatickém třetím setu vyhrál Klos v koncovce a snížil na 1:2. V čtvrtém setu byl Klos aktivnější a výbornou hrou zápas s rovnal na 2:2. Následoval draamtický pátý set, kde měl Olejník v koncovce trochu smůlu a nakonec jej Klos přehrál, vyhrál 3:2 a srovnal stav utkání na 2:2.

Rozhodujícím pátý zápas byl ve znamení velké bitvy mezi Pavelkou a Tymofieievem. První dva sety vyhrál zkušeností Pavelka v konbovkách a šel do vedení 2:0. V třetím setu hrál Tymofieiev zcela nezchybně, vše mu „padalo“ na stůl a Pavelku rozstřílel 11:1. V čtvrtém setu se ale Pavelka plně zkoncentroval, ve vyrovnnaém boji si udržoval náskok, který zúročil v koncovce ve vítězství 3:1, čímž vybojoval rozhodující třetí bod pro KT Praha.

KT Praha se v extraligové tabulce po tomto vítězství posouvá na 3. místo se stejným počtem bodů jako druhé TTC Enfireex Ostrava – má pouze horší skóre.

V sobotu 27. 2. 2016 Hraje KT Praha od 16 hodinn proti HB Ostrov dohrávku 11. kola. Utkání s ehraje opět bez diváků, ale sledovat jej můžete na https://www.ping-pong.tv/?post_type=videa&p=1778.