2021-01-30

Extraliga

Přečteno: 861

Komentářů: 0

Dnešní utkání proti Chebu bylo vyrovnané drama. KT Praha v něm porazilo Cheb po velkém boji těsně 3:2.

SKST Cheb – KT Praha 2:3

Gavlas – Pavelka 3:0(9,8,6), Štěpánek – Olejník 0:3(-7,-5,-9), Slapnička – Koblížek 0:3(-2,-4,-3), Gavlas – Olejník 3:0(6,13,10), Štěpánek – Pavelka 2:3(9,6,-8,-4,-8)

Body domácích: Gavlas 2, Štěpánek 0, Slapnička 0

Body hostů: Olejník 1, Pavelka 1, Koblížek 1

Hráno: Cheb 30. 1. 2021

V úvodním zápase přehrál Gavlas Pavelku 3:0 a Cheb vedl 1:0. Následně podobně přehrál 3:0 Olejník Štěpánka a bylo srovnáno na 1:1. Třetí zápas byl jednoznačně v režii Koblížka, který zcela bez problémů porazil 3:0 Slapničku a dostal KT Praha do vedení 2:1. Následoval souboj jedniček – Gavlas proti Olejníkovi. Od druhého setu to byl velký boj, když Olejník po úvodním proghraném setu zabral a celý druhý set nad Gavlasem vedl. Ten ale srovnal a set šel do vyrovnnaé koncovky, v které ale Olejník moc štětsí neměl, protože o dva boty po sobě přišel díky „prasátkům“ a nakonec koncovku prakticky vyhraného setu prohrál. Velký boj byl i v třetím setu, ale Gavlas byl v koncovce lepší a nepustil Olejníkovi ani set. Za stavu 2:2 nastupoval Štěpánek proti Pavelkovi. Zápas se vyvíjel lépe pro Štěpánka, který vyhrál první set v koncovce a vzápětí vyhrál i druhý set a vedl 2:0. Klíčový byl třetí set, kdy byl Pavelka lepší v koncovce a vyhrál 11:8 a snížil na 1:2. V čtvrtém setu se Pavelka „našel“, výrazně Štěpánka přehrál a vyrovnal na 2:2. Na záčku rozhodujícího pátého setu ale opět Pavelka nezačal nejlépe a při otočce prohrával 1:5. Postupně ale stahoval, až vyrovnal a do koncovky šel s dvoubodovým náskokem. Pavelkovi se podařilo dramatický zápas otočit, vyhrát 3:2, což vyneslo vítězství 3:2 i KT Praha.

KT Praha se posouvá v tabulce opět nahoru a je nyní páté o bod za čtvrtou TJ Ostrava KST, která má ale o utkání více.

O příštím víkendu čekají KT Praha další dvě utkání. V pátek 5. 2. 2021 jede do Liberce, kde s ehraje od 18.00 hodin a v sobotu 6. 2. 2021 od 16.00 hod hostí doma TTC Enfireex Ostrava, který je aktuálně na 3. místě, ale má pouze o jednu porážku méně než KT Praha. Bude to těžké utkání o 3. místo v tabulce.