2019-02-01

Extraliga

Přečteno: 1441

Komentářů: 1

V dnešním extraligovém utkání vyhrálo KT Praha nad Hodonínem bez problémů 4:1. Šlo o jejich předposlední utkání doma.

Pavelka – Broiakovskyi 3:1(4,-6,8,7), Vožický – Tymofieiev 3:0(1,9,4), Havlík – Kadlček 3:1(-8,11,8,9), Vožický - Broiakovskyi 0:3(-9,-3,w.o.), Pavelka – Kadlček 3:1(6,6,-9,6)

Body domácích: Pavelka 2, Vožický 1, Havlík 1

Body hostů: Broiakovskyi 1, Tymofieviev 0, Kadlček 0

Hráno: Vršovice 1. 2. 2019

Utkání začal Pavelka, který celkem jednoznačně získal pro KT Praha první bod. Od 2. setu ale Broiakovskyi vzdoroval a dokázal srovnat na 1:1 a potom hrál s Pavelkou téměř vyrovnanou hru. V druhém zápase měl Vožický famozní nástup, ale od druhého setu Tymofieviev srovnal hru a set skončil až v koncovce. Od třetího setu ale Vožický přitvrdil a a zápas poměrně rychle vítězně ukončil. Havlík sváděl s Kadlčkem poměrně vyrovnaný boj. První set mu nevyšel a v koncovce jej prohrál, ale další tři sety v koncovkách vybojoval, vyhrál 3:1 a zvýšil vedení KT Praha na 3:0.

Vožický nastoupil k čtvrtému utkání proti Broiakovskyiemu. Kvůli bolesti zad se ale nemohl hýbat, přesto statečně bojoval a prohrál až v koncovce. Po prohraném druhém setu ale zápas pro bolest vzdal. A tak nastoupil Pavelka proti Kadlčkovi. Poměrně bez problémů šel do vedení 2:0. Pak ale Kadlček srovnal hru av koncovce set vyhrál a snížil na 2:1. Čtvrtý set ale měl Pavelka opět pod kontrolou a zápas a tím i celé utkání dovedl do vítězného konce.

Tentokrát bylo nezvykle málo diváků, za což mohou asi třídenní pololetní prázdniny. V hledišti byli ale k vidění např. Štěpán Brhel a Filip Hromek, které potom poveze trenér Hodonína Jaroslav Mikyska na BTM do Jaroměři, kde budou hrát n turnaj dorostu a Brhel ještě v neděli turnaj starších žáků.

KT Praha poskočilo na 4. místo v tabulce, ale má ještě dvě utkání k dobru na Hradec Králové. Už za necelý týden jej čeká ve čtvrtek 7. 2. utkání venku s TTC Ostrava 2016. Dále hrají 22. 2. v Havířově, 15. 3. znova v Ostravě ale proti TJ Ostrava KST a 22. 3. v Hradci Králové. Až v posledním kole ve čtvrtek 4. 4. bude hrát KT Praha opět doma s Libercem.