2018-12-14

Extraliga

Přečteno: 1571

Komentářů: 0

Neskutečné drama viděli diváci v Liberci. Utkání jako na houpačce. Do vedení šlo KT Praha díky Pavelkovi, ale potom vždy dotahovalo. Panský dokázal vybojovat neskutečným výkonem vítězstvím nad Košťálem rozhodující čtyřhru, kterou nakonec hráči KT Praha po neskutečném obratu vyhráli.

SKST EUROMASTER Liberec – KT Praha 4:2

Kalužný – Pavelka 1:3(-8,8,-7,-8), Seibert – Panský 3:0(7,7,8), Košťál – Vožický 3:1(8,-7,7,5), Seibert – Pavelka 0:3(-9,-3,-6), Kalužný – Vožický 3:1(-10,10,9,12), Košťál – Panský 1:3(6,-7,-6,-9), Kalužný, Seibert – Pavelka, Vožický 2:3(9,8,-7,-10,-7)

Body domácích: Košťál 2, Seibert 1, Kalužný 1

Body hostů: Pavelka 2,5, Panský 1, Vožický 0,5

Hráno: Liberec 14. 12. 2019

Dramatické utkání začalo Vítězstvím Tomáše Pavelky nad Samuelem Kalužným, které se očekávalo. Dále porazil Jakub Seibert Jindřicha Panského a bylo vyrovnáno. Klíčový zápas Radka Košťála s Bohumilem Vožickým vyšel vítězně pro Košťála a Liberec šel do vedení 2:1. Pavelka Porazil Seibert a dle očekávání srovnal na 2:2. Následoval druhý klíčový zápas Kalužného s Vožickým, který vyhrál Kalužný a poslal domácí do vedení 3:2. Vypadalo to, že v zápase Košťála s Panským si Liberec dojde pro vítězství. Favorizovaný Košťál vyhrál první set, ale potom se „rozjel“ Jindra Panský a srovnal na 1:1 a vzápětí šel do vedení 2:1. Důležitý byl čtvrtý set, který Panský vyhrál a tím vyhrál veledůležitý zápas a srovnal stav utkání na 3:1. Tím se otevřela šance na obrat rozhodující čtyřhrou. O vyrovnanosti utkání svědčí i to, že před čtyřhrou za stavu 3:3 byl na sety stav 11:11 a na míčky 205:209. Vyrovnaný boj byl v závěrečné čtyřhře, kde Pavelka s Vožickým hledali na soupeře recept a prohrávali už 0:2, když oba sety prohráli v koncovkách. Následně dva sety také v koncovkách vyhráli a srovnali na 2:2. Vyrovnanější to už být nemohlo. O vítězi nakonec rozhodl pátý set čtyřhry, který vyhráli Pavelka s Vožickým a tím vybojovali vítězství nad Libercem. Tím si upevnili druhé místo v Tabulce za El Niněm.

Desátým kolem bude pokračovat extraligy hned po Novém roce. KT Praha hraje 4. 1. 2018 od 18.00 hodin na Kotlářce proti El Niňu.