2023-02-03

Extraliga

Přečteno: 320

Komentářů: 0

KT Praha porazilo v dramatickém utkání NH Ostrava 3:1 a stále drží 4. příčku extraligové tabulky.

Olejník – Bindač 3:1(8,-8,7,3), David – Tymofieiev 3:2(-8,5,7,-8,9), Pavelka – Kaucký J. 2:3(-9,9,-9,10,-2), Olejník – Tymofieiev 3:0(11,4,9)

Body domácích: Olejník 2, David 1, Pavelka 0

Body hostů: Kaucký J. 1, Bindač 0, Tymofieiev 0

Hráno: Praha – Vršovice 3. 2. 2023

Utkání začalo zápasem dvou bývalých reprezentantů Olejníka s Bidačem. V prvním setu měl mírně navrch Bindač, Olejník spíše dotahoval. Bindač vyhrál první set a šel do vedení. V druhém setu hledal Olejník na Bindače recept a po vyrovnaném boji v koncovce vyrovnal na 1:1 a v následném setu opět vyhrál v koncovce a šel do vedení 2:1. V čtvrtém setu už měl Olejník převahu a zápas dotáhl do vítězného konce a poslal KT Praha do vedení 1:0.

V druhém zápase se utkali David s Tymofieievem a opět začal lépe hostující hráč a David prohrával 0:1. V druhém setu měl David převahu a srovnal na 1:1. Třetí set byl opět velkou bitvou, koncovku lépe zvládl David a šel do vedení 2:1. Tymofieiev byl naopak jistější v koncovce 4. setu a bylo to 2:2. Koncovka rozhodujícího setu patřila Davidovi a KT Praha vedlo 2:0.

Zkušený Pavelka se nechal v třetím zápase zaskočil mladým Jakubem Kauckým. První čtyři sety byly vyrovnanou bitvou a rozhodovaly se v koncovkách. V pátém setu ale Pavelka „odpadl“, Kaucký vyhrál 3:2 a snížil stav na 2:1.

V čtvrtém zápase se Olejník na vítězství nadřel, ale díky svým zkušenostem dokázal vyhrát ve třech setech, přestože v prvním setu odvracel dost nepříznivý stav. Druhý set vyhrál s velkou převahou a v třetím setu se opět bojovalo až do koncovky. Olejníka ale nezastavily ani třři „prasátka“ v 3. setu, kdy opět odvracel nepříznivý stav..

Za týden v pátek 10. 2. hraje KT Praha v Chebu, s kterým doma podlehlo 1:3 a který je aktuálně na 3. místě tabulky s náskokem 4 bodů před KT Praha. Doma potom uvidíme KT Praha opět v pátek 24. 2. v pražském derby s El Niněm.