2022-01-14

Extraliga

Přečteno: 610

Komentářů: 0

V 12. kole extraligy mužů se utkalo KT Praha s favorizovaným týmem SKST Cheb, který vede extraligovou tabulku.

Reitšpies – Koblížek 3:2(-8,-9,6,7,11), Gavlas – Pavelka 3:0(5,7,7), Kučera – Olejník 0:3(-4,-3,-7), Reitšpies – Pavelka 3:2 (6,-9,-8,10,8)

Body domácích: Reitšpies 2, Gavlas 1, Kučera 0

Body hostů: Olejník 1, Koblížek 0, Pavelka 0

Martin Koblížek dostal důvěru na postu hráče dvě. Do úvodního zápasu s Reitšpiesem vlétl jako drak. První dva sety vyhrál v koncovkách a vedl 2:0. Reitšpies ale začal zápas otáček, což s emu po vyrovnaném boji podařilo a vyhrál 3:2 a poslal Cheb do vedení 1:0.

V druhém zápasu Pavelka nestačil na Gavlase, ten vyhrál 3:0 a zvýšil vedení Chebu na 2:0.

V třetím zápase zahrál Olejník skvěle na Kučeru a poměrně hladce ho přehrál 3:0 s nížil za KT Praha na 2:1. Kučera v tomto zápase poměrně víc útočil a úteoky docela dost kazil.

V čtvtém zapsu proti sobě nastoupily jedničky. Raitšpies vyhrál bez větších problémů první set, Pavelkovi ale patřil set druhý bylo srovnáno. Pavelka dokázal v koncovce vyhrál i třetí set a ujal se vedení 2:1. Reitšpies ale v koncovce čtvrtého Pavelku přehrál a vyrovnal na 2:2. Začátek pátého setu Pavelkovi utekl, alem bojval jako lev a set nakonec dotáhl. Bohužel ale podlehl v koncovce, čímž získal Cheb třetí vítězný bod.

Za dva týdny hraje KT Praha opět venku proti Liberci. Doma jej uvidíme 4. 2. 2022 proti TJ Ostrava KST.